baner_bwn
nasi partnerzy
Eneko Kozłowicz
Usługi consultingowe w zakresie wycen nieruchomości, fotoinspekcje, badania ksiąg wieczystych

Świadectwa energetyczne – certyfikaty: czyli dokumenty mówiące o zużyciu energii przez budynek – od 1 stycznia 2009 roku zaczną obowiązywać świadectwa energetyczne dla budynków i mieszkań, które zostają oddane do użytku (nowopowstałe), będą sprzedawane lub wynajmowane. Jest to efekt wdrożenia unijnej dyrektywy.

Od początku 2009 roku mieszkania i domy, a także magazyny oraz powierzchnie biurowe, które będą oddawane do użytku, sprzedawane lub wynajmowane, muszą posiadać świadectwo energetyczne.

O konieczności wprowadzenia świadectw energetycznych dla budynków mówi unijna dyrektywa z 2003 roku.
- kredyty hipoteczne, pomoc w uzyskaniu kredytu mieszkaniowego


partnerzy

Znajdź nas na Facebooku

Sprzedaż - montaż - serwis - kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, popmy ciepła

W dzisiejszych czasach ekologia jest nie tylko popularnym i „modnym” tematem, ale również bardzo ważnym elementem naszego życia. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogą pomóc zarówno środowisku naturalnemu, jak i naszemu portfelowi.

Systemy solarne montowane we własnym domu to pakiet wymiernych korzyści, dostosowanych do naszych potrzeb. Kolektory słoneczne stanowią znakomitą alternatywę dla konwencjonalnych, nieustannie drożejących źródeł energii. Są przyjazne środowisku i znakomicie wspierają Twój budżet. Solary kumulują i przetwarzają energię cieplną, abyś mógł wykorzystać ją do swoich potrzeb. Jednocześnie przyczyniają się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, dbając o naturę. Baterie słoneczne są nieodłącznym elementem każdego ekologicznego i nowoczesnego domu. Ze względu na swoje właściwości, ich kupno jest silnie promowane przez Unię Europejską. Dlatego, jeśli chcesz zamontować kompleksowe systemy solarne, bądź kupić baterie słoneczne, możesz liczyć na atrakcyjne dofinansowania z dotacji unijnych.